For English: Click here

14 Ocak 2010 Perşembe

FATOS BEÇİRAJ BENFICA YOLUNDA

Türk ve Alman takımlarının da ilgilendiği Karadağ takımlarında FK Buduçnost’un yıldız forvet oyuncusu Fatos Beçiraj Benfica yolcusu.

Buduçnost sportif direktörü Vladimir Bulatoviç Karadağlı milli oyuncunun transfer olma hitimalinin kulüpte kalma ihtimalinden daha yüksek olduğunu belirtti:

"Büyük ihtimalle Benfica’ya gidecek ama görüşmeler hala devam ediyor. Önümüzdeki günlerde durum açıklık kazanacak. Umuyoruz ki Beçiraj sezon sonuna kadar bizimle kalır. Bu onun için de daha iyi olur.”

Bulatoviç basın toplantısında Alman ve Türk kulüplerinin de Beçiraj’la ilgilendiklerini belirtti.

22 yaşındaki Kosova doğumlu Montegrolu oyuncu halen başkent Podgorica’nın takımında oynuyor. Kariyerine 17 yaşındayken Peç’in (Kosova) yerel takımı KF Shqiponja’da başlayan Karadağlı oyuncu Kosova Süperligi’nde yıldızının parlamasıyla bölgedeki kulüplerin de dikkatini çekmeye başladı. 2007 Ocak ayında Buduçnost’a transfer olan genç oyuncu Karadağ 21-yaş altı Ulusal Takımı’na seçildi. 28 Mart 2009 tarihinde Karadağ’ın İtalya’ya karşı oynadığı ve evinde 2-0 kaybettiği Dünya Kupası Grup Eleme maçında 70 dakika forma şansı buldu.

Youtube’da “zprkic” tarafından oyuncu hakkında hazırlanan videoyu buradan izleyebilirsiniz.

(RTCG – Radio Televizija Crne Gore)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder